MIRCowe triki

Sztuczki ircowe

Wypisałem tutaj trochę przydatnych rzeczy na temat mIRCa. Nawet jeśli używasz już mIRCa od dawna możesz znaleźć coś czego nie wiedziałeś.


Jeśli rozmawiasz na IRCu na kanale głównym i chcesz napisać kogoś nick a jest on długi i trudny np. ^asdvgpz^ to napisz tylko pierwsze dwa znaki albo trzy i naciśnij Tab. Automatycznie wyświetli ci się ten nick chyba, że na kanale będą inne osoby o nicku zaczynającym się od ^as . w takim przypadku wyświetli ci pierwszy nick alfabetycznie. Jak chcesz inną osobę to naciskasz dalej klawisz Tab


Jeśli przykładowo masz jakąś komendę którą często używasz i chcesz skrócić czas jej wpisywania to wpisz taką linijkę /alias /k /komenda. Od teraz wystarczy, że napiszesz komendę /k a zostanie wykonane polecenie które wpisałeś. W ten sposób możecie tworzyć własne aliasy.


Najedź myszką na ikonę Options i naciśnij PPM (prawy przycisk myszy) wyświetli się lista serwerów z którymi możecie się połączyć.


Jak chcesz aby ktoś wyleciał z kanału to zaproś go na jakiś kanał kończący się na ,0 np. #5,0. Gdy wejdzie na ten kanał to wyleci ze wszystkich kanałów na których był.


Jeśli nagle przybędzie ci dużo okienek z prywatnymi rozmowami czyli query to można je szybko zamknąć trzymając Shift i Klikając LPM na każde z nich.


Jeśli zaznaczasz jakiś text w mIRCu to on automatycznie go kopiuje. Można go wkleić bez uprzedniego ctrl+c. Ale jeśli chcesz żeby kopiował text razem z kolorkami to musisz trzymać Shift.


Najedź myszką na ikonę About i trzymając Shift naciśnij na nią lewym przyciskiem myszy. Zobaczycie co się stanie :o) Znowu najedź na ikonę About i teraz naciśnij na nią prawym przyciskiem myszy.


W oknie About naciśnij LPM (lewy przycisk myszki) na ikonę mIRCA w lewym górnym rogu. Pokaże się stara ikona.


W oknie About naciśnij na nos autora. Powinieneś usłyszeć odgłos, ale jeśli nie trafisz to zamknie ci się okno.


A teraz trzymając Shift napisz "arnie" . Pojawi się zdjęcie krokodylka. Fajne co nie? :-)


Wciskając PPM (prawy przycisk myszy) na nosie autora nad jednym z napisów "mIRC" pojawia się ... sami zobaczcie ;) Nadesłał: POL-88