Restrykcje (ograniczenia +r)

Restrykcje

Od pewnego czasu gdy ilość osób korzystających z IRCa zaczęła wzrastać bardzo powszechne stało się wykorzystywanie IRCa przez ludzi do obrażania czy też innego przeszkadzania innym ircownikom. Dlatego też TPSA nałożyła ograniczenia na osoby łączące się przez numery dostępowe TPSA jak i na providerów których numer IP przyznała TPSA.
Te ograniczenia nazywają się restrykcjami i są nadawane przy każdym połączeniu się z polskim serwerem (+r). Uniemożliwia to z korzystania z przywilejów operatorów kanału czyli m.in. opowania, deopowania, kickowania, banowania, voicowania itp. jak i możliwości zmieniania nicka. Także wchodząc na kanał gdzie nikogo nie ma nie dostaniecie opa.
Także jeśli przy połączeniu z serwerem pojawi się wam taki komunikat:
***Too many hosts connection*** lub coś podobnego to oznacza to, że limit IP z którego korzystasz został już wyczerpany (tzn. za dużo osób z tym IP się już połączyło z serwerem). Jest to również ograniczenie wprowadzone przez TPSA. Żeby się wtedy połączyć do IRCa należy poczekać aż ktoś rozłączy się z serwerem albo po prostu połączyć się z innym.

Co należy zrobić by pozbyć się restrykcji?

Wykupić dostęp do Internetu u jakiegoś providera który ma dostęp do IRCa bez +r. Można też załatwić sobie konto shellowe.